صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار  


نسخه چاپي

افزایش ۳۹ درصدی مصرف گاز در لرستان

مدیرعامل شرکت گاز استان لرستان از افزایش ۳۹ درصدی مصرف گاز طبیعی در هفت ماهه نخست سالجاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داد و افزود : بیش از یک میلیارد و ۴۱میلیون مترمکعب گاز از ابتدای امسال تاکنون در بخشهای صنعتی، تجاری و خانگی استان مصرف گردیده است .

مدیرعامل شرکت  گاز استان لرستان از افزایش ۳۹ درصدی مصرف گاز  طبیعی در هفت ماهه نخست سالجاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داد و افزود : بیش از یک میلیارد و ۴۱میلیون مترمکعب گاز از ابتدای امسال تاکنون در بخشهای صنعتی، تجاری و خانگی استان مصرف گردیده است .

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان لرستان، مهندس کرم گودرزی با اشاره به مصرف ۳۰۵ میلیون متر مکعب گاز در بخش نیروگاهی لرستان،  بیان کرد: در سال ۱۳۹۹ میزان مصرف بخش نیروگاهی لرستان به دلیل گازرسانی به نیروگاه سیکل ترکیبی خرم آباد دارای رشد ۶۱۶ درصدی میزان مصرف گاز نسبت به مدت مشابه سال ۱۳۹۸ با مصرف گاز  ۴۹.۵ میلیون متر مکعب بوده است، مصرف بخش نیروگاهی ۲۹.۳درصد مصرف کل استان را شامل می شود .  

مهندس گودرزی ضمن ارائه میزان مصرف گاز در بخش های دیگر مشترکین شرکت، اظهار داشت:  بخش خانگی با ۳۶۶ میلیون مترمکعب  بیشترین میزان مصرف گاز را به خود اختصاص داده  و در حوزه صنعتی ۲۴۵ میلیون متر مکعب، جایگاههای CNG استان ۸۱ میلیون متر مکعب، بخش آموزشی هفت میلیون و تجاری ۲۵ میلیون متر مکعب گاز مصرف شده است.

گودرزی در خصوص  توسعه های انجام شده در بخش گازرسانی به صنایع در سطح استان تصریح کرد:  با گازرسانی به صنایعی از جمله تاسیسات نفتی شهید سیفی آسار، کارخانه عظیم خودرو، شهرک صنعتی و مینی پالایشگاه پلدختر در سالجاری مصرف بخش صنعتی نسبت به سال گذشته شاهد رشد ۱۲ درصدی بوده است.

وی در ادامه افزود: به دلیل شیوع  ویروس کرونا مصرف بخش های آموزشی و مذهبی استان کاهش یافته است .

مهندس گودرزی در پایان تصریح کرد: با توجه به شروع فصل سرد سال  این شرکت اقدام به راه اندازی کمپین " نه به مرگ خاموش "  جهت کاهش  مسمومیت و مرگ ناشی از استنشاق گاز منوکسید کربن نموده است. از هم استانی های عزیز خواهشمندیم با صرفه جویی در مصرف گاز و رعایت نکات و الزامات ایمنی باعث سالی ایمن و بدور از حوادث ناگوار شوند و در صورت هرگونه موارد مرتبط با گاز  به صورت غیر حضوری و با شماره تلفن 194 شرکت که بصورت 24 فعالیت دارند تماس برقرار نمایند.

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/08/29 - ١٠:٤٩
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 32

خروج
تصاویر منتخب