صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار  


نسخه چاپي

افتتاحیه ی گازرسانی به ۲۳۴ روستا و ۲۷۵ واحد تولیدی صنعتی استان لرستان در آیین پوشش ۹۵ درصدی گازدار شدن کشور

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان لرستان افتتاحیه ی گازرسانی به ۲۳۴  روستا و ۲۷۵ واحد تولیدی صنعتی استان لرستان امروز پنجشنبه، سوم تیرماه در مراسمی با حضور ریاست محترم جمهوری، مقام عالی وزارت نفت ، مسئولان شرکت ملی گاز ایران، استاندار لرستان و جمعی از مدیران استانی به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد.

مهندس گودرزی مدیرعامل شرکت گاز استان لرستان در آیین افتتاح این طرح ها اظهار کرد: گازرسانی به ۲۳۴ روستا و ۲۷۵ واحد تولیدی با اعتبار ۱۵۵ میلیارد تومان و به صورت متمرکز صورت گرفته است 

مدیرعامل شرکت گاز استان لرستان با اشاره به عملکرد شرکت در سطح استان گفت: از مجموع ۲۵ شهر استان تعداد ۲۴ شهر از نعمت گاز برخوردار هستند و گازرسانی به آخرین شهر استان نیز در دست اجرا می باشد و هم اکنون ضریب نفوذ گازرسانی شهری در استان ۹۹.۹ درصد می باشد

وی افزود: در بخش گازرسانی به روستایی، از مجموع ۲۳۶۴ روستای واجد شرایط گازرسانی، به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی تا کنون  ۱۹۰۶ روستا از نعمت گاز برخوردار هستند که از این تعداد روستای بهرمند از گاز طبیعی ۱۵۳۲ روستا در دولت های یازدهم و دوازدهم گازرسانی شده است و با افتخار می توان گفت در هر ۴۶ ساعت یک روستا به شبکه گاز وصل شده است.

مهندس گودرزی تصریح کرد: در بخش صنعت بعنوان پیشران تولید وایجاد اشتغال در حال حاضر بیش از ۲۰۰۰ واحد تولیدی صنعتی لرستان نیز از نعمت گاز برخوردار هستند که ۱۷۴۶ واحد آن در دولت یازدهم و دوازدهم گازرسانی شد. لازم به ذکر است که تعداد ۲۷۵ واحد تولیدی صنعتی در هفته دولت سال ۹۹ افتتاح شد.

استاندار لرستان با قدردانی از خدمات شرکت گاز استان لرستان اظهار کرد: در دولت تدبیر و امید تعداد روستاهای دارای گاز کشور ۲.۵ برابر شده است و اکنون ۹۵ درصد این جمعیت از گاز  بهره مند هستند در حالیکه این آمار در لرستان بیش از میانگین کشور است و حدود ۹۷ درصد جمعیت استان به این خدمت دسترسی دارند.

 خادمی افزود : دولت تدبیر و امید رسالت خود را در حوزه گازرسانی روستایی انجام داده است که به همراه اتفاقات بزرگ سایر بخش ها که در روستاها شکل گرفت، موجب مهاجرت معکوس شد.

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1400/04/08 - ٠٨:٠١
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 168

خروج
تصاویر منتخب