صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار اسلایدر 


نسخه چاپي

تامین سوخت گاز تلمبه خانه شهید سیفی (آسار)

با حضور مهندس گودرزی سرپرست شرکت گاز استان لرستان و مهندس خزایی مدیر خطوط لوله و مخاکبرات نفت منطقه لرستان وهیات همراه تست های نهایی تجهیزات گازرسانی جهت تحویل گاز به تلمبه خانه شهید سیفی شهرستان پلدختر انجام شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان لرستان لرستان در حاشیه این بازدید مهندس گودرزی گفت: با بهره برداری از طرح گازرسانی به تلمبه خانه شهید سیفی منطقه آسار شهرستان پلدختر امکان بهره برداری و استفاده تاسیسات آسار از گاز بعنوان یک سوخت پاک ، ارزان ، بهره ور و دوستدار محیط زیست فراهم گردید.
کرم گودرزی تاکید کرد: با جایگزینی سوخت گاز صرفه جویی قابل ملاحظه ای در مصرف سوخت مایع بجای گاز ایجاد شده که علاوه بر حفظ محیط زیست، کاهش دوره های تعمیراتی، استهلاک پایین توربینهای تلمبه خانه و نگهداری تجهیزات، صرفه جویی قابل ملاحظه ریالی هم بدنبال خواهد داشت.
وی اظهار کرد: طول خط تغذیه پروژه گازرسانی به این تلمبه خانه ۳۰ کیلومتر است که از شهر پلدختر به تلمبه خانه شهید سیفی واقع در منطقه صعب العبور آسار اجرا شده است.
 کرم گودرزی با اشاره به نوع فعالیت تلمبه خانه آسار و اهمیت تسریع در اجرای این پروژه گازرسانی گفت:  این شرکت با برنامه ریزی مدون  در خصوص  راه اندازی ایستگاه cgs واشیان علاوه بر مقاوم سازی  و بالا بردن پایداری شبکه گاز شهرستان پلدختر باعث تسریع در اجرای پروژه  گازرسانی به این تلمبه خانه مهم در سطح کشور با استفاده ازمسیر و زیرساختهای جدید شده است، و در واقع تهدید سیل سال گذشته شهرستان پلدختر را به یک فرصت تبدیل نموده است .
  وی ادامه داد: با توجه به وجود مشکلات تحصیل اراضی، کوهستانی بودن منطقه و تعدد خطوط نفت اجرا شده در این منطقه گازرسانی به این تلمبه خانه با مشکلاتی همراه بود که با تلاش شبانه روزی پرسنل  خدوم شرکت گاز استان لرستان این پروژه به بهره برداری رسید.
سرپرست شرکت گاز استان لرستان بیان داشت: ایستگاه گاز این تلمبه خانه ۱۰ هزار مترمکعب در ساعت، ظرفیت دارد و فشار ورودی آن ۲۵۰ psiمی باشد.

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/03/18 - ١٤:٥٧
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 1877

خروج
تصاویر منتخب