صفحه اصلی > خبرها 


نسخه چاپي

تامین جریان گاز پایدار شهر پلدختر با بهره برداری از ایستگاه تقلیل فشار واشیان

سرپرست شرکت گاز استان لرستان از راه اندازی ایستگاه CGS واشیان شهر پلدختر با هدف تامین جریان گاز ایمن و پایدار این شهر خبر داد.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

سرپرست شرکت گاز استان لرستان از راه اندازی ایستگاه CGS واشیان شهر پلدختر با هدف تامین جریان گاز ایمن و پایدار این شهر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان لرستان، مهندس گودرزی با اعلام این خبر افزود:  در راستای مقاوم سازی شبکه های گاز در مقابل بحران، ایجاد زیر ساخت های لازم  جهت جلوگیری از افت  فشار گاز و ارائه خدمات ایمن و مستمر به شهروندان عزیز شهر پلدختر، این شرکت اقدام به راه اندازی ایستگاه تقلیل فشار واشیان  نمود.

گودرزی با اشاره به سیل سال گذشته شهرستان پلدختر گفت :  خطوط قبلی تغذیه گاز شهر پلدختر در حاشیه رودخانه کشکان  واقع شده بودند لذا به منظور حذف نقاط حادثه خیز و کاهش آسیب های  احتمالی،  طراحی و ساخت ایستگاه واشیان در دستور کار قرار گرفت و با جابجایی خطوط تغذیه، گاز این شهر و روستاهای تابعه هم اکنون از خط لوله صادراتی ششم سراسری تامین میگردد.

کرم گودرزی اعتبار هزینه شده برای ساخت و اتمام محوطه این ایستگاه را ۲۴ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: برای  راه اندازی ایستگاه واشیان بیش از ۱۵۰۰ متر خط انتقال ۱۶ اینچ ۱۰۰۰ پوند و ۲۵ متر خط تغذیه ۱۶ اینچ ۲۵۰ پوند اجرا گردیده است.

وی بیان داشت: ایستگاه تقلیل فشار گاز واشیان ۵۰۰۰۰ هزار متر مکعب در ساعت ظرفیت دارد و  تمامی مراحل  طراحی،  نصب و راه اندازی این ایستگاه در مدت زمان ۸ ماه اجرا گردید.

مهندس گودرزی تصریح کرد: به منظور کاهش هزینه ها و همچنین وجود محدودیت ها در تامین برخی قطعات، اجرای این ایستگاه با استفاده از تجهیزات ایستگاه قبلی شهر پلدختر انجام پذیرفته است که باعث صرفه جویی ۲۰ میلیارد ریال  از منابع شرکت گردیده است .

لازم به توضیح است  گاز شهر پلدختر پس از سیل سال گذشته توسط یک ایستگاه تقلیل فشار موقت با ظرفیت ۲۰۰۰۰ متر مکعب در ساعت تامین می شد و با راه اندازی ایستگاه واشیان ضمن افزایش ظرفیت ایستگاه به میزان  ۳۰۰۰۰ متر مکعب در ساعت، موجب ارتقای ضریب اطمینان از ایمنی و پایداری جریان گاز  شهر پلدختر، روستاهای تابعه، تلمبه خانه ها و سایر صنایع این شهر شده است.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/01/24 - ١٢:٠٠
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 2670

خروج
تصاویر منتخب

access deny